Průvodce „líného“ prodejce: Jak nafotit inzerát za pár minut

28.09.15 | autor redakce

Pohráváte si s myšlenkou, jak ulevit své přetékající skříni, ale na nafocení inzerátu ne a ne najít čas? Pořídit pěknou fotku není ve skutečnosti žádná velká věda. Co povýší vaše oblečení mezi výstavní kusy, které vám budou mizet pod rukama? Není to ani profi vybavení, ani zkušenosti stylisty. Aby se na inzerát pěkně koukalo (a ještě lépe nakupovalo), stačí vaše kousky správně vystavit. Ovládněte tři lehké triky, se kterými vyfotíte obrázky jako z katalogu - klidně obyčejným telefonem!

Začněte od podlahy

V jednoduchosti je krása. Nejlepší fotostěnu najdete přímo pod nohama. K pěkné fotce vám totiž postačí obyčejná podlaha. Ať už jde o naleštěné parkety nebo koberec v neutrálních barvách, každé oblečení na nich krásně vynikne. Potencionální kupce si udělá dobrý obrázek o tom, v jakém je oblečení stavu a celkové aranžmá vás bude stát pár minut. Každý kousek stačí vyložit, vyhladit dlaní, aby se na fotkách nevyjímaly nevzhledné přehyby, a máte hotovo.

  • Své kousky můžete vyskládat i na prostěradlo nebo kousek deky. Nevolte ale divoké barvy nebo květinové vzory, které by se s oblečením zbytečně tloukly.
  • Ukažte svou nabídku v plné kráse - nikdy jej neskládejte. Zákazníka zaujme rozložené oblečení víc, než složená barevná kulička.

Mějte to na háku

Děsí vás před focením hromady oblečení roztahané po celé místnosti? Pak od skříně ani na krok. Oblečení foťte rovnou na ramínku. Využít k tomu můžete dveře od skříně. Pokud máte v pokoji obrazy, pak obyčejný háček na stěnu.

  • Aby váš obrázek opravdu stál za to, stačí si ohlídat dvě věci: dobré světlo a to, jestli se vám do záběru nepřipletly kliky nebo zrcadla.
  • Inzerátu dodá šmrnc originální tapeta.

Vyšší dívčí

Pokud plánujete zařadit své inzeráty do první ligy, zahrajte si na stylistu. Pohrajte si s představivostí potenciálních kupců a ukažte, jak kousky správně obléknout. Případné zájemce tak přesvědčíte, že novinku opravu unosí místo toho, aby jim opět skončila na dně šatníku. Na stylistické hrátky vám bude stačit hrstka neutrálních doplňků – třeba elegantní boty a výrazný náhrdelník.

  • Pozor! V inzerátu nezapomeňte uvést, co prodáváte a co naopak součástí vaší nabídky není.

Máte vyfoceno? Přidejte inzerát a pomozte starým pokladům najít nového majitele.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Váš příspěvek
Reklama

 Newsletter

Milujeme nákupy, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Jarmarku.

Přihlásit se k newsletteru