Blýskněte se: Jak skladovat šperky

07.03.16 | autor admin Jarmark.cz

Není větší otravy než těsně před odchodem ze dveří marně rozmotávat svou oblíbenou bižuterii. K řetízkům, náramkům a prstenům se nechovejte macešsky. Dopřejte jim dostatek prostoru a vaše šperky se na vás budou blyštit bez čekání.

Vyšperkovaná šperkovnice

Jako malá jste ji možná záviděla mamince. Jako velká si už ale nenechte učarovat jen pěkným obrázkem na víku šperkovnice. Před nákupem té své proberte všechny své poklady a teprve potom vybírejte.

  • Jste pyšná majitelka sbírky prstenů a náušnic? Pak vám přihrádky na náhrdelníky budou jen zabírat místo. Jsou řetízky srdcovka? Dejte přednost raději stojanu na šperky, kde se vaše poklady nebudou zamotávat a odírat.
  • Cenově vás vyjde nejlevněji klasická šperkovnice s látkovým potiskem a polstrováním. Hezkým designovým a neméně funkčním doplňkem jsou šperkovnice ze dřeva a kovu.
  • Vyplatí se zainvestovat i do cestovního modelu, pokud již není součástí šperkovnice.
<a href=http://www.jarmark.idnes.cz/bazar/letni-odpoledne-4915>Šperkovnice</a>Šperkovnice

Mít šperky na há(č)ku

Pokud válčíte s místem, nemá smysl pořizovat velkou šperkovnici. Zkuste raději závěsný organizér. Vhodný je třeba k zavěšení na dveře od skříně nebo koupelny. Ušetříte místo a navíc budete mít na očích, z čeho přesně vybírat.

  • Na odkládání šperků, které nosíte a sundaváte denně, je lepší pořídit stojánek na noční stolek nebo do koupelny. Populární jsou šperkovnice ve tvaru stromu, na který zavěsíte kromě řetízků i náušnice. Hodit se vám bude i stojánek na prsteny, kam můžete odložit své nejoblíbenější cennosti.
  • Levnou alternativou je korková nebo polystyrenová nástěnka s napíchanými špendlíky. Podobně poslouží rám od obrazu. Stačí jej obmotat drátkem nebo stužkou, na kterou se bižuterie následně zavěsí.
  • Tip na stojánek, který vás nebude stát ani korunu? Na zeď zavěste obyčejnou větev - s co nejvíce výstupky, na kterou můžete své cennosti libovolně zavěsit.

Krabičkování

Nejste zrovna zručná a už vůbec ne trpělivá? Pak místo podomácku vyráběných šperkovnic zamiřte do železářství nebo obchodu s rybářskými potřebami. Ano, právě tam najdete stohy průhledných plastových krabiček, které poslouží stejně dobře jako šperkovnice.

Díky odděleným „chlívečkům“ se šperky nebudou zamotávat, a protože jsou krabičky většinou z průhledného plastu, budete mít svou sbírku pěkně na očích. Navíc jsou rybářské a domácí potřeby výrazně levnější než krabičky primárně určené na šperky.

<a href=http://www.jarmark.idnes.cz/bazar/krabicka-519>Krabička na šperky</a>Krabička na šperky

Co na cesty?

I na cestách se ke svým šperkům chovejte s láskou. Pokud balíte na krátkou dobu, třeba jen na víkend, uložte šperky do dárkové krabičky, nejlépe té původní. Vyplatí se nevyhazovat nejen ty, ale i jiné dárkové boxy, které stačí vystlat jemným papírem a hned je z nich šperkovnice na cesty. Křehké kousky je lepší balit do samostatných sáčků speciálně určených pro bižuterii.

  • Jak zařídit, aby řetízky neskončily v jednom velkém zamotanci? Protáhněte je obyčejným brčkem.
  • Prstýnky a náušnice-pecičky převezete bez úhony v klasické lékovce.

Šperkovnici máte, ale zatím zeje prázdnotou? Podívejte se, co za šperky a bižuterii najdete na Jarmarku.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Váš příspěvek
Reklama

 Newsletter

Milujeme nákupy, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Jarmarku.

Přihlásit se k newsletteru