O bazaru Jarmark OnaDnes.cz

Proč inzerovat na Jarmarku

Inzeráty zdarma

Dneska není nic zadarmo. Kromě bazaru Jarmark OnaDnes.cz. Neplatíte členství ani poplatek za vystavení, editaci nebo opětovné publikování inzerátu. Nechceme po vás ani provizi z prodeje. Jediné, o co vás poprosíme, je bezplatná registrace na Jarmarku.

Bezpečný nákup a prodej

Hodnocení uživatelů vám prozradí, jestli obchodujete s ověřeným a spolehlivým člověkem.

Podpora administrátorů

Stala se vám na Jarmarku nějaká nepříjemnost? Nejste na to sami. Mažeme podezřelé a nelegální inzeráty, řešíme s vámi negativní zkušenosti a uháníme podvodníky.

Nejen zboží pro dospělé

Na Jarmarku najdete spoustu oblečení pro dospělé, šperky, knížky nebo kosmetiku. Ale taky nábytek, handmade výrobky a oblečení pro děti.

Prostor pro váš byznys

Na Jarmarku prodáte vlastnoruční výrobky nebo zboží vaší firmy. Abyste se vyhnuli nepříjemnostem, přečtěte si předem, co do bazaru nepatří.

Jak Jarmark funguje?

Jdeme na to! Zaregistrujte se a klikněte na Přidat inzerát. Napište o zboží vše, co by měl budoucí zájemce vědět. Přiložte fotku, uložte a máte hotovo. Pro inspiraci doporučujeme článek 12 tipů, kterými nalákat kupující.

Jak se dozvím o novém zájemci?

Jakmile se někomu zboží zalíbí, klikne na tlačítko „Mám zájem“ a napíše vám soukromou zprávu. O novém zájemci vám dáme vědět e-mailem, abyste mohli hned zareagovat. Pokud se ale bez našich e-mailových upozornění obejdete, v mailu nebo nastavení si je vypnete. Všechny novinky tu na vás počkají.

Super zkušenost, nebo varování?

Po 10 dnech od poptávky se vám i druhé straně objeví žlutý formulář. Upozorní Vás na to červeně blikající „Můj bazar“ úplně vpravo nahoře vedle „Mé zprávy“. Ohodnoťte, jak jste byli spokojení a jak se vám komunikovalo. A že je na hodnocení ještě brzy? Formulář můžete na dalších 10 dní odložit. Nemusíte čekat na žlutý formulář a rovnou můžete uživatele ohodnotit na jeho bazarovém profilu.

Ještě jste zboží neprodali?

Po 10 dnech se vám v detailu inzerátu objeví možnost „Aktualizovat tento inzerát“. Jedním kliknutím se inzerát dostane mezi nové, a to přímo na hlavní stranu Jarmarku.

Platí ještě vaše nabídka?

Po 60 dnech vám pošleme e-mail, že je na čase aktualizovat inzerát. Pokud ho znovu nepublikujete nebo needitujete do 14 dní, inzerát se stáhne z nabídky Jarmarku. Automaticky se uloží do záložky Smazané inzeráty, odkud ho můžete vrátit do nabídky.

Jak spravovat účet na Jarmarku

K nákupu i prodeji potřebujete registraci na Jarmark OnaDnes.cz. Bazarový profil každého uživatele vám napoví, s kým máte tu čest. Jde o čerstvě registrovaného nováčka, nebo ověřeného prodejce s mnoha pozitivními referencemi?

Ikonka

Vložte si v nastavení svou fotku nebo obrázek, díky kterému si vás ostatní v bazaru zapamatují. V políčku se jinak ukazuje logo Jarmarku. Stejnou ikonkou se ukazujete i v diskuzích.

Zobrazit profil uživatele

Podívejte se na aktivitu prodejce na Jarmarku, kdy se zde registroval nebo kdy byl naposledy přihlášen.

Zobrazit hodnocení uživatele

Zkontrolujte, jaké zkušenosti měli ti, kteří s uživatelem obchodovali před vámi. Těm podezřelým nikdy neposílejte peníze předem. Pokud jste už s uživatelem obchodovali a ještě ho neohodnotili, vzhůru do toho!

Napsat soukromou zprávu

Spojte se s uživatelem přes soukromou zprávu. Klikněte na „Mám zájem“ v detailu inzerátu a objeví se vám předvyplněná zpráva pro prodejce.

Podmínky prodeje

Zde uživatel popisuje své obchodování na Jarmarku, například kolik si účtuje za poštovné nebo zda nabízí osobní předání. Napište nebo upravte své podmínky prodeje i vy – stačí kliknout na Změnit. Vaše inzeráty se po vyplnění zveřejní a vy předejdete možnému nedorozumění při obchodování. Některé maminky totiž obchodují jen s těmi, kteří mají pozitivní hodnocení, nebo s těmi, kteří souhlasí se zasláním na dobírku.

Záložky na bazarovém profilu

Mějte pod kontrolou své inzeráty ve čtyřech záložkách. U ostatních uživatelů uvidíte pouze dvě – inzeráty a hodnocení.

Inzeráty nicku

Na svém profilu vidíte veškeré zboží, které právě nabízíte. Na profilu jiných uživatelů máte přehled, co zrovna prodávají oni.

Hodnocení nicku

V druhé záložce zjistíte, jaké reference jste v Bazaru získali. Na profilu jiných uživatelů si přečtete zkušenosti ostatních. Nebo můžete sami ohodnotit, jak se vám s uživatelem obchodovalo.

Prodané inzeráty

Třetí záložku najdete pouze na svém profilu. Sem můžete přesunout rezervované nebo prodané inzeráty, aby se už na Jarmarku neukazovaly. Můžete je také úplně smazat nebo vrátit do nabídky.

Smazané inzeráty

Archiv svých smazaných inzerátů najdete v poslední záložce. Odsud je můžete znovu vrátit do nabídky.

Jak pracovat s inzerátem?

V detailu svého inzerátu najdete zelenou lištu. Tou aktualizujete informace o zboží a udržujete inzerát v bazaru platný a atraktivní.

Editovat inzerát

Překlepy, přidání rozměrů, úprava ceny – to vše můžete kdykoliv upravovat. Editovat se dá aktuální, prodaný i smazaný inzerát. Aktuální inzerát se navíc po editaci a uložení objeví mezi novými.

Upravit pořadí fotek

Tahem myší změníte pořadí svých fotek. První z nich se zároveň ukazuje jako titulní fotka inzerátu. Rozhoduje o tom, zda uživatel klikne na váš inzerát nebo ne.

Aktualizovat inzerát

Za pět dní od vystavení se v zelené liště objeví možnost „Aktualizovat tento inzerát“ a „Aktualizovat všechny inzeráty.“ Po kliknutí se inzerát rázem objeví mezi novými. Aktualizací všech inzerátů vyšvihnete na první příčky inzerát všechny inzeráty, které jste neaktualizovali ručně posledních pět dní.

Vrátit do nabídky

Funkcí „Vrátit do nabídky“ také dostanete prodaný nebo smazaný inzerát zpět do nabídky Bazaru. Nutno dodat, že ani za tuto funkci neplatíte ani korunu.

Označit jako prodaný

Po kliknutí se inzerát nebude objevovat v Bazaru ani ve vyhledávání, dokud ho sami znovu nepublikujete. Využijete je při rezervaci zboží. A když obchod neklapne, můžete inzerát vrátit do nabídky – čeká na vás v záložce Prodané inzeráty.

Smazat

Neaktuální nebo prodané zboží smažte ze své nabídky, aby vám nepsali další zájemci. Inzerát se nikam neztratí, bude v záložce Smazané inzeráty. Když se ho rozhodnete opět vystavit, obnovte ho pomocí tlačítka „Vrátit do nabídky“. Samozřejmě zdarma.

Vynulovat počet zájemců

Na detailu vašeho inzerátu vidíte počet zájemců – tedy těch, kteří klikli na „Mám zájem“ a napsali vám soukromou zprávu. Pokud ale domluva s jedním z nich nevyšla, můžete využít tuto funkci a vynulovat počet. Dáte tak ostatním zájemcům najevo, že zboží je opět k mání.

Rozhoďte sítě na Facebooku

Nahrané inzeráty sdílejte na svém profilu, aby se dostaly i k vašim přátelům.

Proč nahlásit inzerát?

Máte dojem, že inzerát vystavil podvodník? Nesedí cena s tou, kterou uvádí prodejce v popisu inzerátu? Nebo jste zaplatili a prodejce vám nic neposlal? Kliknutím na tlačítko „Nahlásit inzerát“ upozorníte nás administrátory na podezřelý obsah. Všechny nahlášené inzeráty ještě ten den prověříme a na prodejce si posvítíme.

Kde najdu své inzeráty?

Klikněte na Můj bazar v hlavičce webu a hned uvidíte, co nabízíte. Nebo je uvidíte na svém profilu v záložce Inzeráty.

Reklama